Albedo 100 - otázky a odpovede - 2. diel (Reflexné spreje na textil, kov, drevo, plasty)

Odpovede na najčastejšie otázky o reflexnom spreji na textil a o reflexnom spreji na kov, drevo a plasty

Je reflexný sprej Albedo100 vhodný na aplikáciu na všetky tkaniny?

Reflexný sprej Albedo100 je určený k aplikácii na suchý odev a najlepšiu priľnavosť má na materiáloch ako džínsovina, flis, ľanové tkaniny atď. Priľnavosť ku tkanivám z plastov alebo nylonu je nižšia.

Môže byť sprej aplikovaný na všetky druhy odevov / tkanín?

Existujú nejaké materiály, na ktoré by byť aplikovaný nemal? Sprej môžete aplikovať na všetky odevy. Z kožených odevov sa však veľmi ťažko odstraňuje. Reflexné sprej Albedo100 nemá vplyv na povrch, štruktúru, omak ani farbu odevu / tkaniny.

Nastriekal som reflexným sprejom na textil svoje džínsy, ale žiadny účinok nevidím?

Ak postupujete pri aplikácii spreja na textil (Albedo100 Invisible Bright) podľa pokynov, vytvorí sa vrstva spreje, ktorá je v dennom svetle neviditeľná, ale v tme odráža svetlo. Takže by ste sprej na odeve nemali rozoznať, kým na neho neposvítíte. Neaplikujte sprej na vlhké povrchy. Používajte ho len na suché povrchy, inak dôjde k strate väčšiny reflexného účinku. To sa týka obzvlášť zvieracej srsti.

Ak žiadny reflexný účinok nepozoruje, je to zvyčajne kvôli spôsobu, akým výsledok aplikácie kontrolujete. Najlepšie spôsoby, ako výsledok skontrolovať sú nasledovné:

Podržte baterku vo výške svojich očí a osvetlite s ňou povrch ošetrený sprejom.
Odfotografujte ošetrený povrch fotoaparátom s bleskom a pozrite si snímku.

Posaďte sa do auta, aktivujte čelný reflektory a z diaľky si ošetrený objekt prezrite.

Aká je trvanlivosť reflexného spreje na textil na nohaviciach / oblečenie?

Trvanlivosť aplikovaného reflexného spreje na textil závisí od viacerých faktorov. Hlavné faktory zahŕňajú to, či je ošetrený povrch vystavený mechanickému oteru, typ materiálu, na ktorý ste sprej aplikovali, a množstvo aplikovaného spreja.

Za normálnych podmienok a namáhania sprej vydrží napríklad na džínsach po dobu niekoľkých dní. Pretože dochádza k postupnému oteru naneseného spreje, odporúčame vykonávať pravidelnú kontrolu reflexného účinku a v prípade potreby obnoviť vrstvu spreje.
Po vypraní oblečenie v práčke sprej úplne zmizne, takže ho musíte aplikovať znovu.

Ako môžem reflexný sprej na textil z oblečenia odstrániť?

Spreje Albedo100 Invisible Bright a Horse and Pets po vypraní alebo umytie zmizne. Pokiaľ nezmizne úplne, znamená to, že ste naniesli príliš silnú vrstvu z prílišnej blízkosti. Po čase však nanesený sprej zmizne. Namočte objekt do vody s mydlom / detergentom a starostlivo ho ručne vyperte.

Nezabudnite, že sprej na kov, drevo a plasty (Albedo100 Permanent Metallic) je permanentný a určený k trvalému použitie, takže je neodstrániteľná.

Zostane reflexné sprej na oblečení, aj keď si vyjdem v daždi?

Áno. Ale pamätajte na to, že reflexný sprej na textil má najlepšie priľnavosť k povrchom, ktoré sú pri aplikácii suché. Ak po aplikácii vyjdete do dažďa, sprej sa nezmyje. Zmizne ešte len pôsobením detergentov v pracom prášku spoločne s mechanickým účinkom práčky.

Chcem si nastriekať kajak a bicykel a zaujímalo by ma, či existuje nejaký produkt Albedo100, ktorý možno aplikovať na kovy a plasty, ktorý je trvanlivý a odoláva vode a detergenty?

Áno! V takom prípade použite reflexný sprej na kov, drevo a plasty (Albedo100 Permanent Metallic). Ide o permanentné sprej, ktorý po umytí nezmizne. Dosiahnete s ním ohromujúcich účinkov pri aplikácii na kolesá detských kočíkov, bicykle, vráta, poštové schránky, kajaky, popolnice, náradie, kovy, natreté povrchy, chodníky, nylonové textílie, cyklistické prilby atď.

Ako dosiahnuť najlepší výsledok pri nastriekaní symbolov a textu?

Pomocou spreja môžete vytvoriť rôzne symboly a texty. Jediným obmedzením sú hranice vašej predstavivosti. Najlepší účinok dosiahnete, keď si vystrihnete šablónu a nástrek urobíte cez ňu (aby ste vytvorili rovné okraje).

Je reflexná sprej na textil neviditeľný?

Reflexný sprej na textil (Albedo100 Invisible Bright) sa na väčšine tkanín javí ako neviditeľný, ale odráža svetlo, ktoré naň dopadá. Na väčšine tkanín je sprej Invisible Bright za denného svetla nepostrehnuteľný. Keď je však tento sprej aplikovaný na niektoré tmavé či hladké tkaniny alebo v príliš veľkom množstve, môže sa za denného svetla javiť ako sivastý povlak. V takom prípade môžete časť naneseného spreje utrieť alebo ho vypratím z odevu odstrániť úplne. Sprej nemá vplyv na kvalitu tkaniny.

Na akých materiáloch sprej najlepšie priľne?

Reflexný sprej na textil (Albedo100 Invisible Bright) lipne na suchých tkaninách a jeho aplikácia je najúčinnejší na vláknitých tkaninách, ako je džínsovina, flis, ľanové plátno a určité typy nylonových tkanín. U lesklých syntetických materiálov môže byť reflexná účinok obmedzený v dôsledku nízkej priľnavosti.
Impregnované materiály sú vyvinuté tak, aby na nich nič nezachytili. Reflexný sprej na textil môže mať teda obmedzenú priľnavosť aj k impregnovaným materiálom.

Tento sprej môžete aplikovať na väčšinu typov odevov z prírodných materiálov okrem kože a semišu. Sprej na textil (Albedo100 Invisible Bright) nemá vplyv na štruktúru, farbu ani omak tkaniny.

Reflexný sprej na kov, drevo a plasty (Albedo100 Permanent Metallic) možno prirovnať k laku, ale s reflexným účinkom, a je určený na permanentné aplikácii. Sprej Albedo100 Permanent Metallic má šedú farbu. Pred aplikáciou spreje musí byť objekt suchý, čistý, odmastený a zbavený voľných nečistôt. Sprej lipne na suchom povrchu. Niektoré povrchy a určité plasty môžu pred aplikáciou spreja vyžadovať nanesenie základovej vrstvy na dosiahnutie optimálneho a trvanlivého výsledku. Mäkké povrchy môžu po aplikácii reflexného spreja na kov, drevo a plasty stvrdnúť.

Prichytí sa reflexné sprej textil, keď prší?

Pri aplikácii každého spreja musí byť povrch suchý. Keď ale po aplikácii vyjdete do dažďa, nevadí to. Až pri vypraní odevu sú reflexné mikročastice s lepidlom z odevu odstránené pôsobením tenzidov v pracom prášku.

Ako dlho zostane spray na textil na odeve?

Doba trvanlivosti spreje na textil (Albedo100 Invisible Bright) na odeve závisí od viacerých faktorov. Hlavne závisí na tom, či je povrch vystavený mechanickému oteru, na aké materiály je sprej aplikovaný a v akom množstve (čím väčšia vrstva spreje, tým dlhšia trvanlivosť).

Na džínsových nohaviciach pri bežnom používaní vydrží sprej na textil až týždeň. Pokiaľ sprej aplikujete na objekt, ktorý nie je vystavený takej miere oteru ako džínsové nohavice, napríklad na bežecké topánky alebo batoh, je jeho trvanlivosť dlhšia.

Pretože pri používaní odevu sa vrstva spreje odiera a jeho účinok sa postupne znižuje, je dobré účinok naneseného spreje na textil (Albedo100 Invisible Bright) pravidelne kontrolovať. Ak zistíte, že došlo k poklesu reflexného účinku (postupy kontroly pozri nižšie), mali by ste vykonať dodatočnú aplikáciu spreja. Keď svoje oblečenie vyperiete, dôjde k úplnému odstráneniu aplikovanej vrstvy spreje a musíte vykonať novú aplikáciu.

Čo sa stane, keď svoje oblečenie vyperiem - prichytí sa zvyšky spreje na iné oblečenie v práčke?

Funkcia pracích práškov spočíva nielen v čistení bielizne od špiny, ale aj vo viazaní / pohlcovanie nečistôt a ich odvádzanie do výpuste, bez toho aby došlo k znečisteniu ostatných kusov bielizne. Reflexné mikročastice sa rozpúšťa rovnakým spôsobom a sú odvádzané do výpuste spoločne s ostatnými nečistotami, bez toho aby sa prichytili na iné kusy bielizne.

A nabudúce nás čaká diel posledný. Zameriame sa na užití reflexného spreje na zvieratá - Albedo100 Horse and Pets.

 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.