Albedo 100 - otázky a odpovědi - 1. díl (všeobecné otázky o reflexných sprejoch)

Odpovede na najčastejšie všeobecné otázky o reflexných sprejoch Albedo100

Albedo100

Ako reflexné sprej Albedo100 funguje?

Albedo100 odráža svetlo smerom k zdroju svetla, ktoré na objekt dopadá. Keď na osobu alebo objekt dopadne svetlo z približujúceho sa automobilu, svetlo sa odrazí späť smerom k zdroju. Takže odrazené svetlo dokonale uvidí vodič a cestujúci vo vozidle. Intenzita odrazeného svetla Vás prekvapí. Objekty takmer septembra. Ľudia stojaci v "nesprávnom" uhla odraz neuvidia. Odrazené svetlo je totiž viditeľné len v uhle 0 až 4 stupne.

Ako dlho vydrží jedna nádobka so sprejom?

Spotreba pri aplikácii je približne 1 ml / s. Takže nádobka s objemom 200 ml stačí približne na 100 aplikácií.

Čo reflexné sprej Albedo100 obsahuje?

Reflexné sprej Albedo100 obsahuje číre lepidlo, reflexné mikročastice a pohonný plyn (zmes butánu / propánu). Vzájomný pomer sa u rôznych variantov spreje líšia, aby bola optimalizovaná priľnavosť k rôznym typom povrchov.

Je reflexná sprej Albedo100 škodlivý?

Reflexné sprej Albedo100 nie je škodlivý, ale rovnako ako ostatné spreja je nutné ho používať predpísaným spôsobom a zabrániť jeho používaniu deťmi. Aplikáciu vykonávajte len v dobre vetraných priestoroch, najlepšie vonku. Zabráňte zasiahnutiu očí, úst a nosa a sprej nevdychujte.

Môže reflexné sprej Albedo100 spôsobiť podráždenie pokožky?

Reflexné sprej Albedo100 je vyrobený zo zložiek, ktoré podráždenie pokožky nespôsobujú. Napr. použité lepidlo je podobné tomu, ktoré sa používa pri chirurgických zákrokoch. Ak však trpíte zvýšenou citlivosťou, mali by ste dávať pozor a zabrániť priamemu kontaktu s pokožkou.

Čo znamená priamy odraz a ako sprej funguje?

Sprej spôsobuje priamy odraz, čo znamená, že odráža svetlo smerom k jeho zdroju. Keď stojíte bokom od zdroja svetla, odraz neuvidíte. Aby ste teda odrazené svetlo videli, musíte byť za zdrojom svetla.

Spätný odraz svetla v dôsledku prítomnosti mikročastíc v produkte vyplýva z indexu lomu svetla tohto materiálu, ktorý spôsobuje, že sa svetlo odráža smerom k zdroju svetla, napríklad k reflektorom automobilu. Táto vlastnosť sa nazýva spätný odraz. Mikročastice, ktoré používame, majú uhol rozptylu svetla približne 0-4 °. To znamená, že ak je vzdialenosť reflektorov automobilu a očí vodiča 1 meter, odraz je viditeľný zo vzdialenosti 15-20 m. Čím väčšia vzdialenosť, tým väčší je prínos. Máme potvrdenú odrazivosť až zo vzdialenosti 100 m. To znamená, že vodič vidí objekt z veľkej vzdialenosti a má čas reagovať.

Čím väčšia je vzdialenosť (až 100 m) medzi objektom a zdrojom svetla, tým väčšia môže byť výškový rozdiel medzi reflektorom a očami vodiča.
To isté platí aj pre osvetlenie bicykla. Svetlá bicyklov sú však zriedkakedy silná a vo väčšine prípadov sú určené na to, aby bol cyklista vidieť, skôr než na to, aby sám videl.

Mimo vyššie uvedený uhol rozptylu nie je odrazené svetlo vidieť. Vďaka tejto vlastnosti je sprej Invisible Bright po aplikácii na textil voľným okom neviditeľný.
Tradičné odrazové sklo je viditeľná zo všetkých strán a je vyvinutá na zaistenie maximálnej viditeľnosti. Sprej Invisible Bright je produkt určený na použitie, keď chcete zvýšiť svoju viditeľnosť, bez toho aby ste si hyzdila svoj odev.

Priamy odraz je vlastnosťou všetkých verzií spreje Albedo100. Variant Permanent Metallic sa vyznačuje najsilnejší odrazivosťou zo všetkých štyroch verzií. Pri testoch vykonaných švédskym Ústavom technického výskumu SP z pozorovacieho uhla 1,5 ° sa preukázalo, že sprej Permanent Metallic má v porovnaní s tradičnou odrazkou 100% odraz a sprej Invisible Bright približne 75%. Podľa týchto meraní má sprej Invisible Bright reflexné účinok na vzdialenosť 100 m.

Tak to by pre dnešok mohlo stačiť.

Nabudúce zodpovieme špecifické otázky o reflexním spreji na textil a o reflexním spreji na kov, drevo a plasty

.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.